Školky a školy

Chceme pro naše děti to nejlepší. Chceme je chránit a zajistit, aby neonemocněli. Hlavní roli v tom hraje zdravé vnitřní klima. Důležitými prvky jsou dobrá vlhkost a příjemná teplota.

  

Zdravé a pohodlné vnitřní klima

Vnitřní prostředí ve školách nebo zařízeních péče o děti často představuje riziko pro zdraví a výkonnost dětí při učení. Každý, kdo někdy navštíví školu nebo školku, zná příznaky špatného vnitřního klimatu: dusno ve třídách, zaprášené místnosti, zamlžená okna, dusný vzduch.

Špatná kvalita vnitřního prostředí způsobuje nepohodlí, stres a problémy s udržením pozornosti. Špatné vnitřní prostředí navíc zvyšuje infekční tlak, což zvyšuje absenci. To vše má negativní vliv na výkon učení a výuky. 

Energeticky efektivní řešení

Když se třídy naplní dětmi, uvolňuje se teplo. Chlazení tohoto prostoru mechanickým chlazením stojí hodně energie. Kombinací zvlhčování vzduchu s adiabatickým chlazením lze ušetřit velké množství energie. Další výhodou je enormní snížení kapacity a při dobré konstrukci je mechanické chlazení dokonce zbytečné. V zimě hraje pro zdraví dětí velkou roli dobrá vlhkost. Aby se zabránilo šíření virů, doporučuje se RV mezi 40%-60%.

Decentralizované zvlhčování a chlazení

Větrání ve školách a školkách je všude jiné, ale pro všechny situace máme řešení;

  • Namontováno na HRV
  • HomeEvap Straight away , samostatně zabudovaný do místnosti
  • Zvlhčovač a chladič se jednoduše namontují mezi potrubí stávajícího vzduchového potrubí. Takto může zvlhčování a chlazení probíhat pouze v místnostech, kde je to nutné.

Tato řešení jsou cenově dostupná a snadno použitelná.