HomEvap Direct

Zvlhčujte nebo ochlazujte 

  • Reaguje na relativní vlhkost nebo teplotu.

Legionella bezpečná

  • Díky patentovanému legionelovému filtru je zaručen provoz LegioSafe, bezpečný proti legionele.

Automatický provoz 

  • Napojeno na přívod vody a odpad. Ovládá se bezdrátovým ovládacím panelem nebo je připojen k domácí automatizaci

Samostatně s ventilátorem 

  • Pokud není k dispozici HRV nebo pokud to nestačí pro optimální vnitřní klima

HomeEvap Direct odpařovací zvlhčovač nebo chladič

Energeticky nejúčinnější forma zvlhčování a chlazení, snadná údržba s nízkými provozními náklady.

Tato metoda využívá tzv. "mokré polštářky", které se umisťují do proudu vzduchu, tím dochází k odpařování a vzduch se ochlazuje a zvlhčuje.

Tichý, vestavěný ventilátor tohoto systému umožňuje chlazení nebo zvlhčování distribucí vzduchu přímo přes mřížku po domě nebo v kanceláři . Hygrostat měří vlhkost a teplotu ve vaší místnosti. Pokud je naměřená hodnota nižší než požadovaná hodnota, hygrostat zapne nebo vypne HomEvap, dokud není dosaženo požadované hodnoty. Tato instalace zlepšuje kvalitu vzduchu v jakémkoli požadovaném prostoru.


Zvyšuje komfort vnitřního klimatu

Trápí vás v zimě suché oči, štípání v nose, studené ruce a vrzající dřevěné podlahy? Pak je vzduch v domě příliš suchý. To se necítíte pohodlně a je vám spíše zima.
Relativní vlhkost a teplota na sebe mají velký vliv. Čím je vzduch sušší, tím chladnější může být pocit, protože pokožka se vysušuje. Pokud je RH na příjemné úrovni (40%-60%), bude se cítit pohodlněji a termostat může být také o něco nižší.

Zdravé vnitřní klima

Když se rozhodnete investovat do zvlhčovače HomeEvap, je to vždy dobrá volba. Suchý vzduch může způsobit bolesti hlavy, suchou svědivou kůži, sucho v krku a bolavé, unavené oči. 

Navíc přenos vzdušných virů, jako je chřipka, je výrazně vyšší v místnostech, kde je suchý vzduch (<40%RV). Instalace zlepší kvalitu vzduchu, který dýcháme, a zabraňují nachlazení a infekcím. Investujete-li do adiabatického zvlhčovače, zvýšíte kvalitu vzduchu svého domova, výkon svých zaměstnanců nebo učební výkon dětí.

Automatický provoz

HomeEvap Direct je standardně ovládán bezdrátovým ovládacím panelem, ale lze jej také připojit k domácímu automatizačnímu systému nebo jiným . Tím je zajištěn automatický provoz systému. Nemusíte si s tím dělat starosti. Jednotka se zapíná a vypíná podle požadavku na vlhkost nebo chlazení.

HomeEvap Direct lze zabudovat všude tam, kde je prostor; v šatně, skladu, na půdě atd. Je důležité, aby jednotka měla volný přívod a mohla volně odfukovat.  

Žádná viditelná instalace

HomEvap Direct lze zabudovat všude tam, kde je prostor; v šatně, skladu, na půdě atd. Je důležité, aby jednotka měla volný přívod a mohla volně odfukovat.

Jednotka se skládá ze zvlhčovače nebo chladiče a ventilátorového boxu. které jsou spojeny stehem nebo kanálem.Elegantně spojuje zvlhčovač a chladič vzduchu 

HomEvap Direct představuje ideální řešení, které elegantně spojuje zvlhčovač a chladič vzduchu bez nutnosti složitých stavebních zásahů.

Standardní součástí HomEvap Direct je vodní filtr LegioSafe®, který zajišťuje hygienicky bezpečný provoz.

HomEvap Direct pracuje automaticky a má dvě funkce:

  • zvlhčování během zimy,
  • chlazení během léta.

 

Potřebujete poradit?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme zpět.