HomEvap Combi Comfort

Zvlhčování a chlazení 

  • Optimální vnitřní klima po celý rok 


Legionella bezpečná

  • Díky patentovanému legionelovému filtru LegioSafe® zaručuje legionelní bezpečný provoz

Automatický provoz 

  • Napojeno na přívod vody a vývod vody. Ovládá se bezdrátovým ovládacím panelem nebo je připojen k domácí automatizaci

Snadná instalace na jakýkoli HRV 

  • Montuje se přímo mezi vzduchové kanály HRV

HomEvap Combi Comfort
adiabatický odpařovací zvlhčovač a chladič

Energeticky nejúčinnější forma zvlhčování a chlazení, snadná údržba s nízkými provozními náklady.

Tato metoda využívá tzv. "mokré polštářky", které se umisťují do proudu vzduchu, tím dochází k odpařování a vzduch se ochlazuje a zvlhčuje.

Zvlhčovač se montuje na přívod vzduchu za HRV. Chladič je namontován na potrubí zpětného vedení vzduchu pro HRV. Tímto způsobem se z tepelného výměníku HRV stává studený výměník, který ochlazuje nasávaný vzduch před jeho vháněním do místnosti.

Hygrostat měří vlhkost a teplotu ve vaší místnosti. Pokud je naměřená hodnota nižší než požadovaná hodnota, hygrostat zapne nebo vypne HomEvap, dokud není dosaženo požadované hodnoty. Tato instalace zlepšuje kvalitu vzduchu v jakémkoli požadovaném prostoru.


Zvyšuje komfort

Trápí vás v zimě suché oči, štípání v nose, studené ruce a vrzající dřevěné podlahy? Pak je vzduch v domě příliš suchý. To se necítíte pohodlně a je vám spíše zima.
Relativní vlhkost a teplota na sebe mají velký vliv. Čím je vzduch sušší, tím chladnější může být pocit, protože pokožka se vysušuje. Pokud je RH na příjemné úrovni (40%-60%), bude se cítit pohodlněji a termostat může být také o něco nižší.

Je v létě příliš horko? Nepřímý odpařovací chladič oddaluje okamžik přehřátí! UPOZORŇUJEME, že nejedná o klimatizaci! Konečná účinnost je částečně určena objemem vzduchu!

Zdravé vnitřní klima

Když se rozhodnete investovat do zvlhčovače HomeEvap, je to vždy dobrá volba. Suchý vzduch může způsobit bolesti hlavy, suchou svědivou kůži, sucho v krku a bolavé, unavené oči. 

Navíc přenos vzdušných virů, jako je chřipka, je výrazně vyšší v místnostech, kde je suchý vzduch (<40%RV). Instalace zlepší kvalitu vzduchu, který dýcháme, a zabraňují nachlazení a infekcím. Investujete-li do adiabatického zvlhčovače, zvýšíte kvalitu vzduchu svého domova, výkon svých zaměstnanců nebo učební výkon dětí.

Automatický provoz

HomEvap Combi Comfort je standardně ovládán bezdrátovým ovládacím panelem, ale může být také připojen k systému domácí automatizace nebo jiným. Tím je zajištěn automatický provoz systému. Nemusíte si s tím dělat starosti. Jednotka se zapíná a vypíná podle požadavku na vlhkost nebo chlazení.   

Žádná viditelná instalace

HomEvap Direct lze zabudovat všude tam, kde je prostor; v šatně, skladu, na půdě atd. Je důležité, aby jednotka měla volný přívod a mohla volně odfukovat.

Jednotka se skládá ze zvlhčovače nebo chladiče a ventilátorového boxu. které jsou spojeny stehem nebo kanálem.


Potřebujete poradit?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme zpět.