Zvlhčování

vše o uvědomění si správné vlhkosti

Lepší zdraví díky zdravému klimatu

Zlepšete pohodlí a vnitřní klima ve svém domě nebo kanceláři výběrem našich zvlhčovačů. Naše zvlhčovače jsou účinné a zabraňují následujícím problémům:

  • štípou oči
  • podrážděný nos
  • Statická elektřina
  • Vrzající podlahy
  • Rychlé padělání nástrojů

Poznáváte některý z výše uvedených aspektů? Pak určitě doporučujeme objednat si zvlhčovač.

Výhody zvlhčování

Když se rozhodnete investovat do zvlhčovače HomeEvap, je to vždy dobrá volba. Tyto instalace zlepšují kvalitu vzduchu, který dýcháme, a zabraňují nachlazení a infekcím viry a bakteriemi.

 
Pokud investujete do adiabatického zvlhčovače, zvýšíte kvalitu vzduchu svého domova, výkon svých zaměstnanců nebo zdraví dětí v jeslích nebo ve škole. 

Jak zvlhčovač HomeEvap funguje?

Provoz adiabatického zvlhčování HomEvap je založen na přirozeném procesu odpařování vody, což umožňuje příjemným způsobem zvyšovat vlhkost.

Suchý vzduch proudí ve zvlhčovači HRV skrz matrici ze skleněných vláken absorbující vodu a absorbuje vodní páru z vlhkého povrchu. To snižuje teplotu a zvyšuje relativní vlhkost. Od tohoto okamžiku probíhá adiabatické zvlhčování. Tento proces je velmi efektivní a spotřebovává nejméně energie ze všech zvlhčovačů.

Dodávka vody je omezená, takže nehrozí převlhčení. Energeticky účinný zvlhčovač HRV je vybaven legionelovým filtrem, který zabraňuje kontaminaci legionelami. Kromě toho má zvlhčovač HRV schopnost zlepšit kapacitu vlhkosti.

Jaká řešení má HomeEvap?

HomeEvap má dvě řešení, která lze přímo připojit k WTW:

  • Zvlhčovač HomeEvap
  • HomeEvap Combi Comfort , zvlhčovač a chladič

Pokud není k dispozici žádná HRV nebo pokud má kapacitu příliš nízkou pro příjemné klima:

  • HomeEvap Direct
    Jedná se o samostatnou jednotku s vlastním ventilátorem. HomeEvap Direct lze nainstalovat kdekoli.

Pro optimální vlhkost (40%-60%) může být nutné přidat do místnosti další. Toho lze snadno dosáhnout pomocí HomeEvap Direct.