HomEvap Chladič

Snadná instalace

  • Přímo připojen k VZT potrubí přívodu vzduchu 

Nepřímé adiabatické chlazení 

  • Umístěním chladiče před výměník vzniká studený výměník.


Automatický provoz 

  • Napojeno na přívod vody a odpad. Ovládá se bezdrátovým ovládacím panelem nebo je připojen k domácí automatizaci

Energeticky úsporné 

  • Teplota klesá v důsledku odpařování vlhkosti. Jedná se o energeticky nejúčinnější způsob chlazení

HomEvap Cooler adiabatický odpařovací chladič

Energeticky nejúčinnější forma zvlhčování a chlazení, snadná údržba s nízkými provozními náklady.

Tato metoda využívá tzv. "mokré polštářky", které se umísťují do proudu vzduchu, dochází zde k odpařování a vzduch se ochlazuje a zvlhčuje.

Pokud chcete chladný domov, využijete adiabatické chlazení. Naše odpařovací chlazení udržuje váš domov nebo kancelář v pohodě bez použití klimatizace. Každé chlazení, které si koupíte od společnosti HomeEvap, je udržitelné, kompaktní a energeticky účinné. S adiabatickým chlazením můžete snadno adiabaticky chladit svůj domov nebo obchodní prostor.

Účinek, který získáte s tímto adiabatickým chlazením u vás doma, je jako bouřka po dusném, tísnivém dni. Váš domov je svěží a chladný. HomEvap Cooler také zabraňuje přehřívání vašeho domova a zefektivňuje noční chlazení. To je mimořádně užitečné například pro dětský pokoj. Aby bylo vnitřní klima ještě příjemnější, můžete přidat zvlhčovač HomEvap, který zvlhčuje nasávaný vzduch. Protože nepřímé chlazení odpařováním je přirozený proces, může být pro určité oblasti vašeho domova nutné dodatečné (adiabatické) chlazení. Kromě toho je zvlhčovač HomEvap zimním řešením pro snížení příznaků alergie díky zvlhčování vzduchu.

POZOR chladič není klimatizovaný. Účinnost je částečně určena objemem vzduchu!

HomEvap - digitální ovladač

Je bezdrátový ovladač (je součástí balení), který řídí jednotku na základě hodnoty relativní vlhkosti (RH) a teploty naměřených v místnosti. Regulátor je spárován se vzduchotechnickou jednotkou a výchozí hodnoty jsou standardní. Na displeji regulátoru se zobrazí:

  • Funkce: zvlhčování (HUMIDIFY), chlazení (Cool) nebo obojí (AUT) v závislosti na připojeném zařízení.
  • Stav: baterie, RF připojení a řízení.

Regulátor komunikuje s jednotkou přes bezdrátový RF signál. Na základě (přednastavených) hodnot regulátor vyšle signál do jednotky, která na povel reaguje. Hodnoty mohou být nastaveny uživatelem na základě jeho individuálních a aktuálních požadavků.


Žádná kondenzace

Chladič HomEvap je omezen potrubním senzorem namontovaným za chladičem v potrubí. Tím se změří RH v potrubí a jednotka se vypne, když RH překročí 85 %. Pokud senzor selže, jednotka se vypne. To zaručuje bezpečný provoz.

Klid

HomEvap Cooler je namontován na potrubí zpětného vedení vzduchu HRV. K provozu Cooleru se tedy používá vzduch. Na chladiči HomEvap Cooler není namontován žádný ventilátor, který vydává hluk. Navíc je přebytečná voda odváděna a nerecirkuluje. Neexistuje tedy čerpadlo, které by mohlo vydávat hluk.

Žádná viditelná instalace

Chladič HomEvap je instalován na potrubí vratného vzduchu HRV. K transportu ochlazeného vzduchu využívá vzduchové kanály pro rekuperaci tepla. Není zde žádná venkovní jednotka ani nevzhledná vnitřní jednotka. 

Bezpečný

Chladič HomEvap je chráněn potrubním senzorem, který je namontován za chladičem v potrubí. To chrání před příliš vysokou vlhkostí v potrubí s rizikem kondenzace. 


Potřebujete poradit?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme zpět.