Seniorské pečovatelské zařízení

Chraňte zranitelné seniory díky správné vlhkosti. Tato hodnota je výhodně mezi 40-60 % rV.

  

Zdravé a pohodlné vnitřní klima

Ve 40 % míst péče je vzduch příliš suchý. Důvodem je vytápění (které je často vysoké) a nedostatečné větrání (vzhledem k počtu obyvatel). To vede k nezdravému vnitřnímu klimatu. Starší obyvatelé jsou proto náchylnější k nemocem.

Pohodlné, zdravé a energeticky účinné
Komfortní a zdravé vnitřní klima vyžaduje relativní vlhkost vyšší než 40 %. Zvlhčovač HomeEvap je bezpečný díky vestavěnému legionelovému filtru a pracuje plně automaticky.

Vzhledem k tomu, že většina míst péče má ploché střechy, v létě se rychle stává příliš horkým. Energeticky účinné chlazení s HomEvap je bezpečný a udržitelný způsob, jak získat vnitřní klima pohodlné a zdravé.

Příjemné vnitřní klima

Suchý vzduch může způsobit bolesti hlavy, suchou svědění kůže, bolest, sucho v krku a bolavé, unavené oči. Navíc přenos vzdušných virů, jako je chřipka, je vyšší v oblastech, kde je suchý vzduch ( <40 % RV).

Úprava vzduchu, která zároveň zajišťuje vlhkost mezi 40 - 60 % rV, je proto důležitým příspěvkem k příjemnému a zdravému návštěvnímu klimatu. Díky tomu se obyvatelé a zaměstnanci budou uvnitř cítit pohodlněji a méně často onemocní.

Eliminuje usazování statické elektřiny


Při péči o křehké starší lidi je velmi důležitý pocit bezpečí a jistoty. Starších lidí se během péče často dotýká. 

Je tedy nepříjemné, pokud obyvatele obtěžuje statická elektřina. Dobrá vlhkost mezi 40 % a 60 % tomuto problému předchází.