HomEvap Zvlhčovač

Snadná instalace

 • Přímo připojen k VZT potrubí přívodu vzduchu 

Legionella bezpečná

 • Díky patentovanému legionelovému filtru LegioSafe® zaručuje legionelní bezpečný provoz


Automatický provoz 

 • Napojeno na přívod vody a vývod vody. Ovládá se bezdrátovým ovládacím panelem nebo je připojen k domácí automatizaci

Žádné riziko kondenzace 

 • Potrubní senzor zabraňuje přílišné vlhkosti v potrubí s možnou kondenzací


Adiabatický odpařovací zvlhčovač

Hledáte zvlhčovač HRV pro adiabatické zvlhčování vašeho domova nebo pracovního prostoru? 

Pak na HomEvap vždy najdete energeticky účinný zvlhčovač HRV pro požadovanou aplikaci. Náš zvlhčovač HRV je bezpečný proti legionele, energeticky šetrný a je přímo připojen k instalaci zpětného získávání tepla. Zvlhčovač HRV je vybaven legionelovým filtrem (také je součástí balení) pro bezpečný provoz včetně ohřívače pro zvýšení účinnosti.

Jak funguje HRV zvlhčovač pro adiabatické zvlhčování

Energeticky účinný zvlhčovač HRV je připojen k hlavnímu přívodu vody a odpadu. Pro zvýšení vlhkosti tedy nemusíte jednotku ručně doplňovat. Provoz adiabatického zvlhčování HomEvap je založen na přirozeném procesu odpařování vody, což umožňuje příjemným způsobem zvyšovat vlhkost.

Suchý vzduch proudí ve zvlhčovači HRV skrz matrici ze skleněných vláken absorbující vodu a absorbuje vodní páru z vlhkého povrchu. To snižuje teplotu a zvyšuje relativní vlhkost. Od tohoto okamžiku probíhá adiabatické zvlhčování. Tento proces je velmi efektivní a spotřebovává nejméně energie ze všech zvlhčovačů.

HomEvap - digitální ovladač

Je bezdrátový ovladač (je součástí balení), který řídí jednotku na základě hodnoty relativní vlhkosti (RH) a teploty naměřených v místnosti. Regulátor je spárován se vzduchotechnickou jednotkou a výchozí hodnoty jsou standardní. Na displeji regulátoru se zobrazí:

 • Funkce: zvlhčování (HUMIDIFY), chlazení (Cool) nebo obojí (AUT) v závislosti na připojeném zařízení.
 • Stav: baterie, RF připojení a řízení.

Regulátor komunikuje s jednotkou přes bezdrátový RF signál. Na základě (přednastavených) hodnot regulátor vyšle signál do jednotky, která na povel reaguje. Hodnoty mohou být nastaveny uživatelem na základě jeho individuálních a aktuálních požadavků.


Zdravé vnitřní klima

Když se rozhodnete investovat do zvlhčovače HomEvap, je to vždy dobrá volba. Suchý vzduch může způsobit bolesti hlavy, suchou svědění kůže, bolest, sucho v krku a bolavé, unavené oči. Navíc přenos virů, které se šíří vzduchem, jako je chřipka, je vyšší v místnostech, kde je vzduch suchý (<40% RV). Instalace zlepšují kvalitu vzduchu, který dýcháme a předcházejí nachlazení a infekcím. Pokud zainvestujete do adiabatického zvlhčovače, zvýšíte kvalitu vzduchu svého domova, výkon svých zaměstnanců nebo učební výkon dětí v denním stacionáři 

Pohodlné vnitřní klima

Relativní vlhkost a teplota na sebe mají velký vliv. Čím je vzduch sušší, tím chladnější může být pocit, protože pokožka se vysušuje. Pokud je RH na příjemné úrovni (Ideálně 50%), bude se cítit pohodlněji a termostat může být i o něco nižší. 

Bezpečný

Přívod vody je omezený, takže nehrozí kondenzace v potrubí. Energeticky účinný zvlhčovač WTW je vybaven legionelovým filtrem, který zabraňuje kontaminaci legionelami.
Ohřívač PTC je chráněn klixonem a vypne se, když nemůže dodávat teplo. 

Více možností ovládání

Energeticky účinný zvlhčovač  je standardně dodáván s bezdrátovým ovládacím panelem, ale lze jej ovládat také pomocí:

 • Modbus/Bacnet
 • 0-10 voltů
 • Zapnutí/vypnutí kontaktu
 • Externí hygrostat
 • Plně automatické pomocí přídavného kanálového senzoru

Potřebujete poradit?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám co nejdříve ozveme zpět.