Možnosti použití

Výrobky HomEvap lze kombinovat s jakýmkoliv vzduchotechnickým systémem a jednotkami značek Pichler, NILAN, Atrea, Zehder, Brink, Paul atd. 


Způsoby použití

Výrobky HomEvap lze:

  • přidat do projektu ještě nezrealizované vzduchotechniky,
  • instalovat do již zrealizovaného projektu vzduchotechniky.

Místa použití

Rodinné domy, dřevostavby, pasivní domy


Trpíte doma pocitem suchých očí, bolestmi nosu nebo krku nebo je vaše kůže suchá? Bojujete s výboji statické elektřiny? Zhoršilo se vaše astma? Pak je vzduch ve vaší domácnosti pravděpodobně příliš suchý, což způsobuje nejen výše uvedené zdravotní potíže, ale ovlivňuje také dřevěné stavební konstrukce a nábytek. Důsledkem tak může být vrzající podlaha nebo sesychání starožitností, které se vlivem suchého vzduchu smršťují nebo praskají.

Školky a školy

Vnitřní prostředí ve školách by mělo být jedním z nejvíce sledovaných, neboť nevhodné mikroklima představuje riziko pro zdraví dětí. Vzduch ve školních místnostech bývá zatuchlý a obsahuje často mnoho prachových částic.

Astmatici

Dokonce i lidé se zdravými plícemi mohou ve špatném vnitřním prostředí trpět bolestmi hlavy a únavou. Pro astmatiky je zdravé vnitřní klima velmi důležité. Ve špatném mikroklimatu zažívají úzkost, trpí bolestí hlavy nebo je trápí podrážděné sliznice a problémy s koncentrací.

Byty

Stejně jako u rodinných domů i v bytech je třeba hlídat kvalitu a zejména hodnotu vlhkosti vzduchu, neboť její nízká hodnota negativně ovlivňuje nejen zdravotní stav obyvatel bytu, ale také dřevěné stavební konstrukce (např. podlahy) nebo nábytek (citlivé jsou zejména starožitnosti).

Díky systému HomEvap lze vyřešit úpravu vzduchu bez nutnosti stavebního zásahu a v rámci jednotlivých bytových jednotek.

Kanceláře

Vnitřní prostředí v kancelářích ovlivňuje výkonnost a koncentraci vašich zaměstnanců. Pokud si stěžují na suché oči nebo mají potíže se statickou elektřinou, pak je na vině nedostatečně zvlhčený vzduch v místnosti. Řešení výše zmíněných problémů je snadné - stačí upravit relativní vlhkost vzduchu bez nutnosti velkých investic.

Zdravotnická zařízení


Až 40 % zdravotnických zařízení trápí příliš suchý vzduch. Důvodem často bývá to, že nemocniční pokoje jsou vytápěné na vyšší teploty a zároveň nedostatečně větrané (s ohledem na  potřeby pacientů v místnosti). To vše vede k tomu, že vnitřní prostředí není ideální. Starší lidé proto mohou být náchylnější ke vzniku onemocnění nebo jejich rekonvalescence může trvat delší dobu.